Aktualizacja dróg w Zduńskiej Woli – Prace przy drodze wojewódzkiej nr 482

W Zduńskiej Woli trwają prace drogowe związane z rozwojem dróg publicznych, zgodnie z założonym planem inwestycyjnym. Obecnie skupiają się one na renowacji Drogi Wojewódzkiej nr 482, zakończenie której zaplanowane jest na wrzesień tego roku. Następny etap tej samej inwestycji ma ruszyć już w nadchodzącym roku.

Droga Wojewódzka numer 482 połączy Łódź z Łaskiem, Zduńską Wolą, Sieradzem, Wieluniem oraz Bralinem i jest to droga o wielkim znaczeniu dla terenu, szczególnie po otwarciu terminala kontenerowego PKP Cargo w Karsznicach w ubiegłym roku. Aktualne prace odbywają się zgodnie z założeniami i obejmują niewielki fragment trasy na terenie Zduńskiej Woli.

Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o planowanym zakończeniu prac przy głównej trasie przebiegającej przez Zduńską Wolę we wrześniu. W ramach prac modernizacyjnych ulicy Łódzkiej nastąpi również przebudowa strategicznego skrzyżowania z ulicą Getta Żydowskiego. Na etapie rozwoju są obecnie prace nad chodnikami, ścieżką rowerową, siecią wodociągów i kanalizacji oraz oświetleniem.

Z firmą Strabag została podpisana umowa w maju 2023 r., na kwotę 22,8 mln zł, dotycząca realizacji prac. Samorząd zapewnia jednak, że inwestycje w infrastrukturę drogową w Zduńskiej Woli nie skończą się na tym projekcie. Drugi etap prac, który ma obejmować sekcję drogi o długości ok. 3,7 km i nie jest obecnie remontowany, ma rozpocząć się w przyszłym roku. Ten etap prac potrwa około dwa lata i zostanie sfinansowany za pomocą funduszy Unii Europejskiej.