Atrakcje na pikniku ekologicznym w Zduńskiej Woli

Wszystkie osoby, którym bliskie są tematy związane z ekologią i dbaniem o środowisko, mają szansę wziąć udział w pikniku ekologicznym „Najbardziej Eko jest lokalnie”. To wydarzenie, które odbędzie się 3 września na Placu Wolności w Zduńskiej Woli, organizowane jest przez Miejski Dom Kultury. W czasie pikniku uczestnicy mogą liczyć na szereg atrakcji, między innymi warsztaty malowania ceramicznych doniczek.

Nie tylko malowanie doniczek przyciągać ma amatorów ekologii. Organizatorzy przygotowali także możliwość kolorowania domków dla owadów oraz ozdabiania drewnianych medalionów. Te kreatywne elementy mają na celu zwrócenie uwagi na różnorodność fauny i flory oraz potrzebę jej ochrony.

Ponadto, podczas pikniku odbędą się warsztaty kulinarne, muzyczne i ziołowe. Dzięki nim uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, relaksujących dźwięków muzyki czy leczniczych właściwości roślin. Wydarzenie ma więc charakter edukacyjny, a jednocześnie stanowi doskonałą okazję do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.