Bezpłatne badania dermatoskopowe dla mieszkańców Zduńskiej Woli między 40 a 64 rokiem życia

Mieszkańcy Zduńskiej Woli, którzy ukończyli 40 lat, ale nie przekroczyli jeszcze 64 roku życia mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań dermatoskopowych. Są one realizowane w ramach programu profilaktyki czerniaka, finansowanego ze środków unijnych.

Od dnia 11 grudnia, osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na badania skórne, mające na celu profilaktykę czerniaka. Całość jest możliwa dzięki zaangażowaniu funduszy pochodzących z Unii Europejskiej.

Badaniami dermatoskopowymi kieruje dr n. biol., lek. med. Magdalena Kędzierska, specjalista onkologii klinicznej. Prezydent Zduńskiej Woli, który jako jeden z pierwszych poddał się takim badaniom, gorąco zachęca do skorzystania z oferty.

Poza badaniami dermatoskopowymi, mieszkańcy Zduńskiej Woli mogą zdecydować się także na wideodermatoskopowe badania znamion skórnych. Mają one również na celu profilaktykę czerniaka. Można je wykonać aż do końca grudnia 2023 roku. O tej atrakcyjnej ofercie powiadomieni zostali wszyscy mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 40, ale nie przekroczyli jeszcze 64 roku życia.