Bezpłatne korzystanie z rowerów miejskich w Zduńskiej Woli w ramach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024

Rozpoczynając od poniedziałku, 24 czerwca, aż do ostatniego dnia tego miesiąca, mieszkańcy Zduńskiej Woli będą mieć możliwość bezpłatnego użytkowania rowerów miejskich. Celem jest zgromadzenie jak największej liczby kilometrów za pomocą aplikacji „Aktywne Miasta”. Wszystko to jest elementem walki miasta o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024.

Mieszkańcy będą mogli przez cały tydzień, od 24 do 30 czerwca, korzystać z rowerów miejskich bez ograniczeń czasowych, po których zaczynają obowiązywać opłaty. Kluczowym aspektem tej inicjatywy jest spędzanie jak najwięcej czasu na rowerze, co przekłada się na zgromadzenie większej ilości kilometrów w rywalizacji miast o miano Rowerowej Stolicy Polski.

W ramach tej konkurencji, przejechane kilometry są konwertowane na punkty według specjalnego przelicznika, który bierze pod uwagę liczbę mieszkańców danego miasta. Miasto, które zgromadzi najwięcej punktów, zostanie uhonorowane pucharem przechodnim i tytułem Rowerowej Stolicy Polski. Trzy najwyżej ocenione miasta i gminy otrzymają stacje do samodzielnej naprawy rowerów.

Na najlepszych kolarzy w kategorii open na terenie Polski czekają atrakcyjne nagrody: vouchery do wykorzystania w sklepie internetowym centrumrowerowe o wartości 1000 zł, 750 zł i 500 zł. Laureaci otrzymają również medale, zestawy kosmetyków od FaleLokiKoki oraz sportowe gadżety Aktywne Miasta. Dodatkowo, w ramach ogólnopolskiego konkursu, nagrody zostaną przyznane najlepszym indywidualnym zawodnikom w różnych grupach wiekowych, zarówno kobietom jak i mężczyznom w postaci voucherów na kwoty: 150 zł, 100 zł i 50 zł do sklepu centrumrowerowe.