Budowa nowego pomostu i parkingu w Zduńskiej Woli nad Kępiną rozpocznie się w tym roku

W niedalekiej przyszłości, konkretnie w Zduńskiej Woli, ruszą prace budowlane związane z powstaniem nowego pomostu oraz platformy pływającej na Kępinie. Dodatkowo, planowane jest również utworzenie parkingów przy okolicznej ulicy Paprockiej. Wybrany już został wykonawca tych projektów inwestycyjnych, a umowa z nim ma zostać podpisana jeszcze w bieżącym miesiącu. Firma będzie miała na realizację zadań sześć miesięcy.

Projekt budowy pomostu z towarzyszącą mu platformą pływającą na rzeki Kępinie oraz modernizacji parkingu u zbiegu ulic Paprocka i Zduńska jest kolejnym elementem miejskich działań mających na celu zagospodarowanie tego obszaru. Nowy pomost na Kępinie stanie się dodatkowym punktem przyciągającym spacerowiczów, a jednocześnie będzie służył jako miejsce cumowania dla kajaków, żaglówek czy rowerów wodnych. Wykonawcą tych prac będzie firma Dromak, pochodząca z Porębów koło Zduńskiej Woli, która zaproponowała kosztorys inwestycji na kwotę 2 123 202,72 zł.

Za kolejną fazę zagospodarowania zbiornika Kępina, miejski samorząd otrzymał dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Wysokość przyznanej dotacji wynosiła 1,9 mln zł. Miasto zapewni także wkład własny w wysokości 10% całości kosztów, co przekłada się na kwotę około 200 tys. zł.