Celebracja pięciolecia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli

W Klubie Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, zlokalizowanym przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, miało miejsce znaczące wydarzenie. Klub ten świętował bowiem 5 rocznicę swojego istnienia. Uroczystości połączone były z wręczeniem dyplomów i podziękowań dla zasłużonych, a także degustacją urodzinowego tortu.

Klub powstał dokładnie pięć lat temu, za sprawą strażaków służących w Komendzie Powiatowej PSP. Od tamtej pory, stał się on nierozerwalnym elementem tej jednostki. Działalność klubu nie ogranicza się jedynie do organizacji zbiórek krwi. Jest to również miejsce, gdzie prowadzona jest edukacja na temat potrzeb oraz potencjalnych korzyści płynących z oddawania krwi na zasadach honorowego krwiodawstwa.

W ciągu minionych pięciu lat, klub przeprowadził wiele akcji mających na celu zachęcenie ludzi do honorowego oddawania krwi. Dzięki ich zaangażowaniu, udało się zebrać aż 220 litrów tego cennego płynu, który został oddany przez niemal 500 osób.

Jubileusz pięciolecia klubu uczczono podczas specjalnego spotkania zorganizowanego w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Celem spotkania było nie tylko świętowanie rocznicy, ale przede wszystkim podsumowanie działalności klubu na przestrzeni minionych pięciu lat. W trakcie uroczystości wręczono także odznaczenia dla tych krwiodawców, którzy szczególnie zasłużyli się dla klubu.