Drastyczna podwyżka stawek za ogrzewanie w Zduńskiej Woli budzi kontrowersje

Podczas konferencji radnych Prawa i Sprawiedliwości w Zduńskiej Woli, na temat zmian cen ciepła, podjęto kwestię znacznej podwyżki opłat przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Złotnicki”. Radni wyrażali swoje zaniepokojenie, podkreślając, że tak drastyczne podwyżki są niemiłym zaskoczeniem dla mieszkańców. Od 1 października br. czynsz za ogrzewanie wzrośnie o niemal 100 procent za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej.

Członek Rady Miasta z PiS, Jacek Krata, zaprotestował przeciwko tym decyzjom, twierdząc, że są one nieuzasadnione i niewspółmierne do obecnej sytuacji ekonomicznej. Przywołał trudności, z jakimi mogą się spotkać mieszkańcy w związku z takim obciążeniem finansowym, szczególnie w okresie grzewczym. Wyraził też niezrozumienie dla takiego kroku, skoro ceny paliw takich jak węgiel czy ekogroszek spadają.

Krata zapytał również prezydenta miasta o powody takiej decyzji i dlaczego mieszkańcy nie byli wprowadzeni w temat podwyżek przez konsultacje społeczne. Ostrzegł, że takie działania mogą mieć negatywny wpływ na życie mieszkańców, szczególnie tych o niskich dochodach, jak seniorzy. Wyraził stanowczy sprzeciw wobec takich praktyk i zaapelował o ich zaprzestanie.