Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Wojsławice: Powrót do rywalizacji po 15 latach przerwy

W niedzielę, na terenie Szkoły Podstawowej w Wojsławicach, znów zawrzą rywalizacją – powracają Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wójt Gminy Zduńska Wola, Henryk Staniucha, wspólnie z całą strażacką społecznością gminy, serdecznie zaprasza do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Impreza, odbywająca się według regulaminu międzynarodowego CTIF, jest pierwszą tego typu po długiej, niemal 15-letniej przerwie. A sama rywalizacja to nie lada wyzwanie – drużyny będą musiały zmierzyć się z dwoma konkurencjami.

Pierwsza z nich to 400-metrowy bieg sztafetowy, w którym młodzi strażacy będą musieli przezwyciężyć szereg przeszkód: pokonać drabinę i płotek lekkoatletyczny, przestawić gaśnicę i wąż strażacki, pokonać równoważnię oraz połączyć ze sobą węże pożarnicze.

Druga konkurencja, rozwinięcie bojowe, to inna próba umiejętności strażackich. W jej ramach drużyny będą musiały rozwinąć i połączyć węże strażackie, pokonać tunel oraz kładkę, napełnić specjalne nalewaki wodą, a na koniec – prawidłowo zawiązać węzły na linkach i odłożyć sprzęt strażacki na wyznaczone miejsce.

Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dopingować młodych strażaków, do Szkoły Podstawowej w Wojsławicach, gdzie już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca, odbędą się te emocjonujące zawody.