Historyczne atrakcje na terenie Zduńskiej Woli

Zduńska Wola to bardzo ciekawa miejscowość dla wszystkich którzy lubią atrakcje historyczne.

Muzeum Urodzenia Świętego Maksymiliana Kolbe

Zduńska Wola to miejscowość, w której od momentu narodzin przez wiele lat żył ten święty. Zwiedzający mogą odwiedzić za uiszczeniem dowolnej opłaty pięć różnych pokoi. Każdy z nich jest poświęcony innej sferze życia o. Kolbe. Zwiedzający mogą poznać całą historię życia Maksymiliana Kolbe, dowiedzieć się sporo o historii miasta z tamtego okresu, zapoznać się z cennymi myślami świętego, oraz zobaczyć prawdziwe sprzęty, których używano w okresie dzieciństwa o. Kolbe.

Odwiedzając to miejsce, można poczuć atmosferę Zduńskiej Woli tamtych czasów. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez pielgrzymów, jak i turystów.

Skansen Lokomotyw

Miejsce to jest niezwykle ciekawe z perspektywy zarówno młodszych, jak i starszych fanów lokomotyw i pociągów. Po wpłaceniu 5. złotych w przypadku dorosłych lub 3. przez osoby, które obowiązuje ulga, zwiedzający mają możliwość podziwiania efektownych parowozów, lokomotyw, czy wagonów.

Wybrane obiekty można zwiedzić również od środka. Dodatkowo turyści mogą podziwiać makietę, po której jeździ pociąg. Warto mieć na uwadze, że miejsce to nie jest dostępne w soboty.

Cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli

Miejsce to jest bez wątpienia niezwykle istotne z perspektywy historycznej. Odzwierciedla ono wielokulturowość Zduńskiej Woli. Przed wojną Zduńską Wole zamieszkiwało ok. 36% żydów, co stanowi blisko 10 000 mieszkańców. Najstarsze płyty nagrobne sięgają lat 30. XIX wieku.

Na cmentarzu spoczywają również osoby, które zmarły w czasie mogiły osób pochodzenia żydowskiego podczas 2. wojny światowej. Jest to miejsce, które powinna odwiedzić każda osoba chcąca poznać pełną historię miasta.

 

One thought on “Historyczne atrakcje na terenie Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz