Laureaci Zduńskowolskiego konkursu "Ekologia na co dzień" zostaną nagrodzeni 17 maja

Konkurs plastyczny „Ekologia na co dzień”, skierowany do uczniów szkół podstawowych z Zduńskiej Woli, zakończył się i wyłonił swoich laureatów. Dzieci były zaproszone do tworzenia dzieł artystycznych, które miały na celu promowanie idei Dnia Ziemi. Biuro Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zduńska Wola pełniło rolę organizatora tego ekologicznego przedsięwzięcia.

Pomysłodawcy konkursu postawili przed młodymi artystami zadanie ukazania w swych pracach prawidłowych postaw ludzi względem środowiska naturalnego. Uczniowie mieli także przedstawiać prawidłową segregację odpadów, ochronę powietrza – w szczególności poprzez zakaz spalania odpadów, a także ochronę zdrowia przed smogiem. Nie mogło również zabraknąć motywów związanych z ochroną drzew, krzewów i innej zieleni.

Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkół podstawowych. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursu zaplanowano na 17 maja. Ceremonia odbędzie się o godzinie 12:00 w siedzibie Inkubatora Inicjatyw Społecznych, mieszczącego się przy ulicy Łaskiej 38 w Zduńskiej Woli.