Małżeństwo ze Zduńskiej Woli na ratunek 100-letniej seniorce: Zagubiona na ulicy, bezpiecznie wróciła do domu

Stuletnia kobieta, która zgubiła się na ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli, została uratowana dzięki życzliwości małżeństwa mieszkającego w tej samej miejscowości. Para zauważyła zagubioną seniorkę, która nie była w stanie odnaleźć drogi do swojej klatki schodowej, i postanowiła jej pomóc. Zaprosili ją do swojego domu, skontaktowali się z policją i zaopiekowali się nią do momentu przybycia służb.

Do całego incydentu doszło w środowe popołudnie. To właśnie wtedy 47-letnia kobieta i jej mąż zauważyli na ulicy Łaskiej starszą kobietę, której nie udawało się odnaleźć drogi powrotnej do miejsca swojego zamieszkania. Była wyraźnie zgubiona i zdezorientowana.

Dzielni małżonkowie podjęli decyzję o pomoc seniorka. Zaprosili ją do swojego mieszkania, po czym powiadomili o sytuacji policję. Do czasu nadejścia patrolu policyjnego, dbali o bezpieczeństwo 100-letniej kobiety.

Według informacji przekazanych przez sierżant sztabowy Katarzynę Biniaszczyk z policji w Zduńskiej Woli, funkcjonariusze ustalili, że starsza pani zwykle mieszka w Łodzi. Tym razem jednak przebywała tymczasowo w Zduńskiej Woli. Na miejscu interwencji pojawiła się 34-letnia wnuczka zgubionej kobiety, która podjęła się zapewnienia babci odpowiedniej opieki. Obie kobiety bezpiecznie wróciły do swojego domu.