Mariusz Stępiński i Rafał Augustyniak: Polskie gwiazdy futbolu w fazie grupowej Ligi Europy

Mariusz Stępiński, który w przeszłości reprezentował barwy Pogoni Zduńska Wola i Widzewa Łódź, a obecnie gra w Arisie Limassol, razem ze swoją drużyną zapewnił sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Nie mniej ważnym osiągnięciem może pochwalić się Rafał Augustyniak, aktualny piłkarz Legii Warszawa, który również będzie brał udział w tej prestiżowej europejskiej rozgrywce.

W decydującym o awansie meczu play-off do Ligi Europy, Aris Limassol, triumfator Superpucharu Cypry, spotkał się na boisku ze Slovanem Bratysława. Pierwsze starcie zespołów zakończyło się wygraną drużyny ze Słowacji, która pokonała ekipę Stępińskiego 2:1. W rewanżu, piłkarz wychowany w Piast Błaszki wyszedł na boisko od pierwszej minuty, wspomagając swoją drużynę w osiągnięciu imponującego wyniku 6:2.

Mariusz Stępiński ma za sobą dwa lata gry w Pogoni Zduńska Wola, po czym przeniósł się do takich klubów jak Widzew Łódź i Wisła Kraków. Jego kariera zawodowa obejmuje również występy w Fc Nantes, Chievo Werona oraz Hellas Werona. W dorobku zawodowym posiada również kilka występów w seniorskiej reprezentacji Polski.