Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola zaprasza na wystawę "To nie był sen"

Wystawa pod tytułem „To nie był sen” rozpoczęła swoją ekspozycję w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Wernisaż stanowił preludium do niezwykłej podróży w przeszłość, ukazując bohaterskie i tragiczne momenty z okresu II Wojny Światowej. Ekspozycję, która pozwala na bliskie spotkanie z tamtym burzliwym okresem, można podziwiać aż do końca lutego 2024 roku. Muzeum, znajdujące się przy ulicy Stefana Złotnickiego 7, będąc ważnym punktem na kulturalnej mapie Zduńskiej Woli, zaprasza do odbycia tej fascynującej podróży w czasie.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na oficjalnej stronie Zduńskiej Woli, już przy wejściu do Muzeum Historii Miasta czeka na odwiedzających prawdziwa podróż w czasie. Opowieść pełna miłości, męstwa i dramatu ożywa tu w pełni, skupiając uwagę każdego, kto zdecyduje się na tę wyprawę w przeszłość. To tutaj możemy z bliska przyjrzeć się eksponatom związanym z postaciami takimi jak Ignacy Spętany i Walenty Pośpiech.

Wystawione przedmioty, pochodzące z codziennego życia tych bohaterów, pokazują nam obraz ich świata. Dostrzec można tu elementy rolnictwa, stolarstwa, a także wyposażenie wojskowe z września 1939 roku. Wszystko to składa się na niepowtarzalną opowieść, która za sprawą tej wystawy staje się bardziej dostępna dla nas wszystkich.