Nocna libacja zakończona tragiczną śmiercią mieszkańca Zduńskiej Woli

W Zduńskiej Woli doszło do straszliwego incydentu, który zakończył się śmiercią 43-letniego mężczyzny, ofiary brutalnego pobicia. Lokalna policja wzięła pod swoje skrzydła śledztwo i udało jej się zatrzymać czwórkę agresorów – dwóch mężczyzn i dwie kobiety, którym postawiono zarzuty nasilenia przemocy fizycznej, prowadzącej do tragicznego zgonu.

Wydarzenia zaczęły się rozgrywać w nocy 23 czerwca, gdy do dyżurnego komendanta wpłynął telefon od jednej z mieszkanek miasta. Kobieta odkryła leżącego na klatce schodowej kamienicy mężczyznę, który był w stanie nietrzeźwości. Policjanci na miejscu natknęli się na okrutny widok 43-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, pokrytego krwią i pozbawionego ubrania. Niezwłocznie wezwano pomoc medyczną, która zadecydowała o pilnym przewiezieniu poszkodowanego do szpitala – informuje sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk, rzeczniczka prasowa zduńskowolskiej policji.

Podczas prowadzonego na miejscu śledztwa, funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony brał udział w pijaństwie razem ze swoimi przyszłymi oprawcami. Agresorami okazali się być dwie kobiety i dwóch mężczyzn, w wieku 36-41 lat, także mieszkańcy Zduńskiej Woli. Śledczy ujawnili, że podczas nocnej libacji doszło do spięcia między uczestnikami. W wyniku konfliktu oprawcy zaczęli zadawać ofierze ciosy pięściami w głowę i twarz, rozebrali go i przenieśli z mieszkania na korytarz kamienicy. Tam kontynuowali swój atak, kopiąc poszkodowanego w głowę oraz twarz – dodaje Katarzyna Biniaszczyk.