Odwiedź Browar Staropolski w Zduńskiej Woli

Zduńska Wola należy do miast o szczególnie bogatej historii, ze względu na pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzące już z roku 1394. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w stolicy powiatu zduńskowolskiego i odwiedź Browar Staropolski!

Zduńska Wola – miasto nad Pichną

Zduńską Wola należy do miejscowości zlokalizowanych nad rzeką Pichną, w województwie łódzkim. Stanowi również stolicę powiatu zduńskowolskiego, jednocześnie tworząc gminę miejską.

Prawa miejskie Zduńskiej Woli uznane zostały w roku 1825, od którego miasto prężnie się rozwijało – głównie pod kątem przemysłu włókienniczego.

Browar Staropolski Jaruga

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Zduńskiej Woli jest Browar Staropolski Jaruga. Obiekt założony w roku 1892 jest szczególnie związany z łódzkim piwem, ze względu na aktywnie działające Łódzkie Zakłady Piwowarskie. Szczególny smak trunku „Staropolskie”, produkowanego w browarze osiągany jest dzięki tradycyjnej metodzie warzenia, niezmiennej od dziesięcioleci.

Warto też odwiedzić Skansen Lokomotyw

Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych z pewnością należy do obowiązkowych punktów na mapie Zduńskiej Woli. Obiekt stanowiący Filię Muzeum Historii Miasta prezentuje najważniejsze zabytki techniki polskiej kolei.

Muzeum Historii Miasta – to też ciekawe w Zduńskiej Woli

W stolicy powiatu zduńskowolskiej bez wątpienia warto odwiedzić Muzeum Historii Miasta. Obiekt powstał 1 kwietnia 1980 roku, dzięki szerokim staraniom członków Komisji Izby Tkackiej.

W Muzeum można oglądać takie wystawy stałe jak:

  • Życie Społeczno-Kulturowe Miasta
  • Salonik Mieszczański z drugiej połowy XX wieku
  • Dawna Apteka
  • Izba Tkacka

Oprócz tego, w obiekcie organizowane są interesujące wystawy czasowe, w postaci m.in. wernisaży artystów.

One thought on “Odwiedź Browar Staropolski w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz