Poszukiwani chętni do wynajmu mieszkań przez TBS "Złotnicki" w Zduńskiej Woli

Towarzystwo Budownictwa Społecznego o nazwie „Złotnicki”, zlokalizowane w mieście Zduńska Wola, nadal poszukuje osoby zainteresowane wynajmem lokali mieszkalnych w świeżo wybudowanym kompleksie mieszkaniowym przy ulicy Juliusza. Kluczowym celem akcji jest znalezienie osób, które poprzez płatność czynszu przyczynią się do spłacenia kredytu zaciągniętego na budowę budynku.

Nieopodal ulicy Juliusza w Zduńskiej Woli, pół roku temu ukończono budowę nowego bloku przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Złotnicki”. Mimo to, do dziś zarejestrowano jedynie 22 osoby gotowe wynająć spośród 38 dostępnych mieszkań umiejscowionych w samym sercu miasta. Ponadto, żaden z 5 lokali użytkowych na parterze budynku nie znalazł jeszcze swojego najemcy. Prezes TBS „Złotnicki”, Radosław Stefaniak, zauważa, że na trudności w znalezieniu najemców mogło wpłynąć kilka kluczowych czynników, takich jak pandemia COVID-19 czy konflikt na Ukrainie, które osłabiły kondycję gospodarki Polski.

Stefaniak dodaje również, że wiele osób w obecnej sytuacji nie jest gotowa na tak duże zobowiązanie finansowe jak wzięcie kredytu.

Mieszkania dostępne w nowo wybudowanym kompleksie TBS „Złotnicki” mają metraż w zakresie od 30 do 110 metrów kwadratowych. Szczegółowe informacje dotyczące procesu wynajmu lokali można uzyskać bezpośrednio w siedzibie spółki, znajdującej się przy ulicy Kościelnej 8 w Zduńskiej Woli.