Przekształcenia w układzie drogowym na skrzyżowaniu ulic Jachowicza i Kościelnej w Zduńskiej Woli

Zasady ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Władysława Jachowicza z ulicą Kościelną w mieście Zduńska Wola przeszły gruntowną transformację. Kierujący nie są już zmuszeni do wykonania manewru skrętu w prawo podczas opuszczania nowo utworzonej arterii o nazwie ulica Władysława Jachowicza. Na tym skrzyżowaniu, wprowadzono modyfikacje w organizacji ruchu oraz usunięto dotychczasowe ograniczenia.

Sygnał nakazujący skręt w prawo ze skrzyżowania ulic Kościelnej i Władysława Jachowicza w Zduńskiej Woli został permanentnie usunięty. Od 6 czerwca obowiązuje tam inny układ ruchu. Teraz, poruszając się nowo otwartą ulicą, można skierować swoje pojazd w prawo, prowadząc do ulicy Adama Mickiewicza. Alternatywnie, możliwe jest kontynuowanie jazdy prosto do ulicy Stefana Złotnickiego czy wykonanie skrętu w lewo, co umożliwi dotarcie do placu Wolności. Konieczne jest jednak zatrzymanie przed sygnałem STOP. Decyzję o zmianie sposobu prowadzenia ruchu na tym skrzyżowaniu podjęto po przeprowadzeniu analizy natężenia ruchu i obserwacji zachowań kierowców.

Zarządza ulicą Kościelną Powiat Zduńskowolski, a decyzję o usunięciu sygnału nakazującego skręt w prawo podjął Powiatowy Zarząd Dróg w Zduńskiej Woli. Stało się to za sprawą licznych wniosków i apeli mieszkańców. Podkreślenia wymaga fakt, że na całej długości ulicy Władysława Jachowicza obowiązuje limit prędkości wynoszący 30 kilometrów na godzinę.