Remont ulicy Zachodniej w Łodzi dobiegł końca: udogodnienia dla kierowców, pieszych i pasażerów MPK

Prace remontowe na ulicy Zachodniej w Łodzi zostały zakończone. Ulica ta, która rozciąga się na odcinku od Limanowskiego do Lutomierskiej, jest teraz w pełni otwarta dla ruchu zarówno kierowców, jak i pieszych. Wykonano szereg prac, które ułatwią poruszanie się po tej trasie. Dotychczasowe utrudnienia stały się już historią.

Jednym z głównych elementów remontu była wymiana starego asfaltu. Zainwestowano w nową nawierzchnię o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, dzięki czemu jazda po ulicy Zachodniej będzie teraz znacznie płynniejsza i bezpieczniejsza. Ponadto, aby poprawić komfort pieszych, wybudowano nowe chodniki o łącznej powierzchni 850 metrów kwadratowych.

Ale to nie wszystko. Mieszkańcy i przechodnie będą mogli cieszyć się także z nowych nasadzeń drzew, które staną się częścią istniejącego już przyulicznego zielonego pasa. Nowe drzewa dodadzą ulicy Zachodniej nie tylko estetyki, ale także świeżości i cienia w upalne dni.

W ramach prac remontowych nie zapomniano również o pasażerach miejskiego transportu publicznego. Przystanki autobusowe na ulicy Zachodniej przeszły gruntowną modernizację, co ułatwi korzystanie z usług MPK Łódź i z pewnością zwiększy komfort podróży.