Rozpoczęcie modernizacji Pasażu Kusocińskiego w Zduńskiej Woli

W mieście Zduńska Wola doszło do rozpoczęcia znaczącego projektu – modernizacji Pasażu Kusocińskiego. Jest to położony w centralnej części miasta obszar, który pełni funkcję ścieżki pieszego ruchu prowadzącej do stacji kolejowej. Niestety, w ciągu ostatnich miesięcy, ze względu na nierówną i popękaną nawierzchnię, pasaż ten cieszył się coraz mniejszym zainteresowaniem mieszkańców.

Zanim przystąpiono do realizacji inwestycji, dokonano konsultacji społecznych dotyczących planów modernizacji. Mieszkańcy Zduńskiej Woli nie kryją swojego entuzjazmu wobec tego przedsięwzięcia, uważając że odświeżenie Pasażu Kusocińskiego od dawna było potrzebne. Jak zauważył Paweł Szewczyk, wiceprezydent miasta, zmiany wprowadzone przez nadchodzącą modernizację będą miały przede wszystkim wpływ na poprawę image miasta.

Chociaż podczas przygotowań do projektu konieczne było wycięcie kilku starych drzew, mieszkańcy wyraźnie cieszą się z tej inwestycji. Ich zdaniem, odnowiony Pasaż Kusociński znacznie ułatwi korzystanie z dworca kolejowego oraz poprawi estetykę okolicy, wprowadzając więcej miejsc parkingowych oraz zieleni.