Rozpoczęto budowę nowego parku miejskiego na osiedlu Jana Pawła II w Zduńskiej Woli

Na osiedlu Papieża Jana Pawła II, w sercu Zduńskiej Woli, rozpoczęło się wznoszenie nowej przestrzeni zielonej. Teren przy ulicy Paprockiej jest obecnie poddawany intensywnym pracom budowlanym, co zwiastuje radykalną metamorfozę. Ten zakątek miasta ma zamienić się w oazę zieleni i spokoju.

W ramach planowanej inwestycji na terenie parku pojawią się różnorodne nasadzenia – liście szerokolistne, klony oraz inne rośliny i krzewy mają ozdobić tę przestrzeń. Oprócz przemyślanej roślinności, przewidziano również instalację komfortowych ławek oraz energooszczędnego systemu oświetlenia. Nad realizacją tych założeń czuwa firma Usługi Transportowo-Komunalne Beata Kamola z Czechów, położonych niedaleko Zduńskiej Woli. Ostateczne zakończenie inwestycji przewidywane jest na koniec bieżącego roku.

Inicjatywa stworzenia nowego parku kieszonkowego na osiedlu Jana Pawła II wywodzi się od miejskiego radnego Jarosława Kurzawy. Kurzawa zgłosił ten pomysł do pierwszej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. W głosowaniu publicznym projekt zyskał znaczne poparcie, zdobywając 124 głosy, co dało mu drugie miejsce w rankingu. (http://www.nasze.fm)