Spotkanie z autorką nowej powieści w Zduńskiej Woli

Magiczne uczucie, kiedy stajemy się częścią opowieści i utożsamiamy się z jej bohaterami – to jedno z największych doświadczeń, jakie literatura może nam dostarczyć. Nowa powieść Joanny Gajewczyk, rodowitej zduńskowolanki, ma wiele do zaoferowania na tym polu.

Autorka zaprasza na spotkanie promujące jej najnowszą twórczość. Odbędzie się ono 3 listopada bieżącego roku o godzinie 18:00. Aż trudno uwierzyć, jak wiele atrakcji czeka na miłośników literatury. Na początek, przed spotkaniem z pisarką, swoje talenty zaprezentuje grupa muzyczna „Planety”, której najnowszy utwór został stworzony specjalnie na tę okazję. W rozmowie z autorką oraz muzykami udział weźmie Justyna Michalska-Szewczyk. Bilety na to wydarzenie są dostępne bezpłatnie w kasie MDK Ratusz przy Placu Wolności 26.

Joanna Gajewczyk podkreśla, że pisanie tej powieści nie było proste i proces ten został przerwany przez jej chorobę. Niemniej jednak, udało się ją dokończyć, a teraz autorka jest gotowa podzielić się swoją historią z czytelnikami. Jak zapowiada, zabierze nas w podróż pełną miłości, realistycznych obrazów, tajemniczych duchów i przeróżnych przeczuć, ale także… deszczu zmieszanego ze śniegiem.

Powieść napisana przez Gajewczyk opowiada o Zoji, która postanawia zacząć wszystko od nowa. Wraz z dzieckiem przeprowadza się do Norwegii, gdzie razem z babcią wynajmuje domki turystom na Lofotach – miejscu o niepowtarzalnej aurze skalistych fiordów. Niedługo po przeprowadzce poznaje Norwega, który pomimo ciężkich doświadczeń, zdoła odnaleźć w niej kobietę. Jednak niespodziewany gość przyniesie problemy, a świat legend lokalnego regionu wpłynie na życie jej niezwykle utalentowanego dziecka.