Trudny budżet Zduńskiej Woli

Budżet 2023 z deficytem

Uchwalanie budżetu Zduńskiej Woli na rok 2023 nie przyszło łatwo radnym. Musieli oni wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, które sprawiły, że niezbyt optymistycznie podchodzili do uwzględnienia bilansu dochodów oraz wydatków miasta. To, co znamienne to fakt że w ciągu całego 2022 roku z powodu galopującej inflacji, podwyżek cen energii, a także ogólnego kryzysu gospodarczego koszty utrzymania chociażby instytucji samorządowych wzrosły diametralnie w porównaniu z rokiem poprzednim. To wszystko sprawia, że budżet 2023 został uchwalony z deficytem.

Budżet Zduńskiej Woli na 2023 rok – liczby

Deficyt jest widoczny od razu, gołym okiem. Wydatki planowane na rok 2023 wynoszą 203 mln złotych. Natomiast wpływy mają wynieść 191 mln złotych. Spośród wydatków 40 mln mają stanowić planowane inwestycje. Jak podkreślają radni, budżet ten jest odpowiedzialny i przemyślany, biorący pod uwagę inflację oraz inne niekorzystne czynniki.

Jeśli interesują Cię inne kwestie budżetowe z naszego regionu, to serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony Twoja Łódź.