Trzecia trzydziestka pielgrzymów z Zduńskiej Woli na Jasnej Górze

Trwająca już 33 Pielgrzymka Zduńskowolska na Jasną Górę dotarła do miejsca swojej pielgrzymki, Częstochowy. Pielgrzymi z Zduńskiej Woli wzięli już udział w zadumie Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich i przygotowują się do uczestnictwa w uroczystościach ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które odbędą się jutro, tj. 26 sierpnia. Zakończenie pielgrzymki i powrót do rodzinnego miasta przewidziany jest na 29 sierpnia.

Tegoroczna Pielgrzymka Zduńskowolska zgromadziła ponad 130 osób, które pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, wyruszyły ze swojego miasta, Zduńskiej Woli, 22 sierpnia. Na trasie do Częstochowy pielgrzymi mieli postój i noclegi m.in. w miejscowościach Wola Wiązowa i Wąsosz.

Pielgrzymka dotarła do celu swego pielgrzymowania, Częstochowy, 24 sierpnia. Goście z Zduńskiej Woli zostali powitani przez rodaków, którzy na miejsce przybyli autokarem. Tego samego dnia odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, w której wzięli udział zduńskowolscy pątnicy. Następnego dnia, czyli 26 sierpnia, planowane jest uczestnictwo w uroczystościach maryjnych na Jasnej Górze.

Podróż powrotna pielgrzymów do Zduńskiej Woli rozpocznie się 27 sierpnia. Przewiduje się, że powinni oni dotrzeć do celu swojej podróży 29 sierpnia, wieczorem.