Uroczyste otwarcie Centrum Logistycznego Zduńska Wola Karsznice – kluczowej inwestycji dla województwa łódzkiego

W dniu 15 października, środa, stało się coś, na co mieszkańcy Zduńskiej Woli, a w szczególności jej kolejowej części – Karsznic, czekali od wielu lat. To wydarzenie ma również ogromne znaczenie dla całego województwa łódzkiego. W tym dniu bowiem uroczyście otwarto Centrum Logistyczne Zduńska Wola Karsznice – jedną z kluczowych inwestycji dla regionu.

Podczas ceremonii otwarcia huba logistycznego Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, podkreślał jak wiele wysiłku kosztowało powstanie tej inwestycji. Jak mówił – Karsznice przez wiele lat były centrum świata kolejarzy, ale z czasem zostały odcięte od głównego biegu polskiej kolejnictwa. Obecność tutaj oznacza powrót Karsznic na mapę kolejową Polski.

Wśród obecnych na uroczystości gości znaleźli się między innymi Marek Matuszewski, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość w parlamencie, radne wojewódzkie Marlena Sagan i Dorota Więckowska, a także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych. Gospodarzy wydarzenia reprezentowali Dariusz Seliga, prezes PKP Cargo oraz Hanna Jażdżyk, prezes PKP Cargo Terminale – firmy odpowiedzialnej za realizację tej inwestycji.