Ważne informacje historyczne na temat Zduńskiej Woli

Zduńska Wola to miejscowość, która leży w województwie łódzkim. Najbardziej znaną atrakcją w Zduńskiej Woli jest muzeum, które przedstawia jak wyglądał dom urodzenia św. Maksymiliana Kolbe.

W Zduńskiej Woli można zobaczyć liczne pomniki ważnych postaci w historii tego miasta

To nie jedyna trakcja w tym mieście, bo można zwiedzić tutaj również zobaczyć domy tkaczy, ponieważ ta miejscowość była nazywana kiedyś miastem tkaczy. To wszystko przez to, że założyciel miasta Stefan Prawdzic Złotnicki ściągnął do tego miasta tkaczy, którzy pochodzili z Prus, Saksonii, Czech i Śląska. Właśnie w jednym z tych domów urodził się św. Maksymilian Kolbe, ale w tej chwili nie ma już zbyt wiele tego typu domów w Zduńskiej Woli, bo uległy zniszczeniu.

W tej chwili w jednym z tych domów działa kawiarnia Judyta, dzięki czemu można podziwiać od środka jak wyglądały budynki z tamtego okresu.

W tej chwili w Zduńskiej Woli mamy do zobaczenia kilka pomników

Można zobaczyć tam Pomnik Żołnierzy Wyklętych, który został odsłonięty we wrześniu 2013 roku. Odwiedzając tą miejscowość można zobaczyć też pomnik Stanisława Klingiera, który był bardzo zdolnym zduńskim artystom.

Warto zobaczyć też kamienicę Fercho, która ma ponad 100 lat i jest uważana za jeden z najładniejszych budynków znajdujących się na terenie tej miejscowości. Można przy okazji zobaczyć też jak dawniej wyglądały Fabryki Włókiennicze, które działały w Zduńskiej Woli. Dla mieszkańców, ale też osób odwiedzjących tą miejscowość jest dostępny park miejski, gdzie znajduje się ławeczki, dzięki czemu można podziwiać tereny zielone, ale również tutaj znajduje się zbiornik wodny.