Wypadek na drodze wojewódzkiej 482 – Zderzenie trzech samochodów skończyło się hospitalizacją czterech osób

Kilka minut przed godziną 15:00, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 482 przebiegającej przez miejscowość Ostrówek (gmina Zduńska Wola), miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. W wyniku tego incydentu, cztery osoby zostały przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia obserwacji medycznej.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce, gdy jedna z kierujących próbowała wykonać manewr skrętu w stronę drogi do Michałowa. W tylne części jej pojazdu uderzył inny samochód, co spowodowało, że uderzone auto zostało zepchnięte na przeciwny pas ruchu i doszło do zderzenia z trzecim nadjeżdżającym pojazdem. Łącznie w trzech pojazdach podróżowało pięć osób. Cztery z nich – dwie dorosłe osoby i dwójkę dzieci – po odniesieniu ogólnych obrażeń ciała, które nie stanowiły bezpośredniego zagrożenia dla ich życia, przewieziono do szpitali – poinformowała Katarzyna Biniaszczyk, oficer prasowy zduńskowolskiej policji.

Na miejscu zdarzenia interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, a także służby policyjne i medyczne. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca wypadku, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Początkowo planowano użycie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – stąd strażacy przygotowali też miejsce do lądowania śmigłowca. Jednakże lekarz na miejscu, po ocenie stanu zdrowia poszkodowanych, podjął decyzję o rezygnacji z tej formy pomocy – wyjaśnił Łukasz Aleksandrowicz z Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli.

Wypadek spowodował całkowite zamknięcie drogi na około dwie godziny, co wymusiło na policji kierowanie ruchu objazdami.