Zakończenie sezonu tenisowego 2023 i sukcesy młodych tenisistów z Zduńskiej Woli i Sieradza

Sezon tenisowy 2023 dobiegł końca, a jego oficjalne zakończenie zostało zorganizowane przez kluby TUKS Zduńska Wola oraz SKT Sieradz. Był to rok pełen sukcesów dla młodych zawodników, którzy mieli okazję rywalizować w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Talentiady.

Mieszaną drużynę sześciu zawodników utworzyli członkowie klubu TUKS Zduńska Wola we współpracy ze Sieradzkim Klubem Tenisowym. Wysłani do finału Kinder Joy of Moving Tenisowa Talentiada, reprezentanci z rocznika 2013 i młodszych znaleźli się na 13. pozycji wśród 150 drużyn z całej Polski. Było to najlepsze osiągnięcie w skali województwa łódzkiego. Przed dotarciem do finału, nasi młodzi tenisiści musieli przejść przez eliminacje, gdzie okazali się najlepsi, zdobywając pierwsze miejsce także w półfinałach. Drużynę stanowili: Nina Małas, Łucja Michałowska, Jagoda Sobańska, Aleksander Gruchot, Oskar Kaczmarek i Filip Kozłowski.

Podczas Letnich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w kategorii do lat 12, Franciszek Gruchot w parze z Filipem Nowickim z TUKS uplasowali się na trzecim miejscu w grze podwójnej. Gruchot, wraz z Franciszkiem Grądzkim, osiągnął również trzeci sukces, zdobywając brązowy medal Halowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w kategorii do lat 12.