Zduńska Wola i jej interesujące atrakcje turystyczne

Zduńska Wola to siedziba powiatu zduńskowolskiego. Miejscowość znaleźć można w województwie łódzkim. Jeżeli ktoś będzie wybierał się do samej Łodzi, właśnie tutaj może zrobić przystanek – taki krótszy lub dłuższy, aby poznać tutejsze atrakcje. Nie ma ich dużo, ale to co się zobaczy, warte będzie wspomnienia, a także uwiecznienia na fotografii.

Atrakcje Zduńskiej Woli – to warto wiedzieć

Miasteczko można znaleźć dokładnie na prawym dopływie Warty, nad rzeką Pichną. Osoby bardziej dociekliwe powinny wiedzieć, że Zduńska Wola leży na Wysoczyźnie Łaskiej.

Wśród atrakcji wartych uwagi należy wymienić:

  1. Muzeum Historii Miasta – istnieje od 1 kwietnia 1980 roku. Jak sama nazwa wskazuje, jest to placówka muzealna, która dokumentuje najważniejsze fakty związane z tym miastem. Znaleźć można tam wiele eksponatów, które są najlepszym dowodem na to, jak Zduńska Wola rozwijała się na przestrzeni czasu.
  2. dom urodzenia św. Maksymiliana Marii Kolbe – tak, to właśnie w tym miejscu urodził się ksiądz, który poświęcił się ofiarnie w Oświęcimiu. Dom można odnaleźć przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Cala ekspozycja poświęcona jest postaci świętego. Czynna jest ona sezonowo, od początku kwietnia aż do końca sezonu wysokiego w turystyce.
  3. Dom Tkaczy – Zduńska Wola popularnie nazywana była miastem tkaczy. Stało się to dzięki Stefanowi Prawdziwcowi Złotnickiemu, który dołożył wszelkich starań, aby tkacze zostali właśnie tutaj sprowadzeni z najróżniejszych regionów.
  4. kaplica morawskich – dedykowana protestantom. Przez pewien czas uznawana za najmniejszą, ponieważ liczyła ona zaledwie 120 osób zgromadzonych.

 

One thought on “Zduńska Wola i jej interesujące atrakcje turystyczne

Dodaj komentarz