IX Powiatowy Bieg Niepodległości Zduńska Wola – Strońsko: Zapisy otwarte do 9 listopada

W związku z rychłym nadejściem Narodowego Święta Niepodległości, ruszyły rejestracje na IX Powiatowy Bieg Niepodległości, który odbędzie się na trasie Zduńska Wola – Strońsko. Długość trasy biegu wynosi około 10 km, a termin zakończenia zgłoszeń wyznaczono na 9 listopada.

Po czteroletniej przerwie, popularny Powiatowy Bieg Niepodległości ponownie ogłasza swój powrót. Jego rozpoczęcie zaplanowano na 11. listopada o godzinie 13:00, a start odbędzie się na Placu Wolności skąd zawodnicy udadzą się w stronę Strońska. Trasa liczy sobie około 10 km. Tego samego dnia, przed głównym biegiem, odbędzie się również bieg dla dzieci na krótszym dystansie, wynoszącym 400 metrów. Limit uczestników zawodów to 200 osób.

Bieg odbywający się z okazji Święta Niepodległości nie jest jedynie wydarzeniem sportowym, ale także symbolicznym świętem narodowym i hołdem dla naszych bohaterów. Jak podkreślają organizatorzy na stronie Urzędu Miasta Zduńskiej Woli, jest to okazja do pokazania, że pamięć o naszej przeszłości i ciągłe dążenie do wolności wciąż są żywe w sercach Polaków. Bieg symbolizuje ruch ku wolności, a nasze kroki w stronę przeszłości przypominają nam o bezcennej wartości niepodległości.