Młodzi lekkoatleci ze Zduńskiej Woli zdobywają medale na mistrzostwach Polski w Białymstoku

W Białymstoku odbywają się obecnie mistrzostwa Polski młodzików w dziedzinie lekkoatletyki. Podczas konkurencji rzutu młotem, młody zawodnik z MKS-u Zduńska Wola, Franciszek Mes, zdobył brązowy medal. Za jego treningi odpowiedzialni są Andrzej Suliński i Marcin Kuźniarek.

Mes zaczął rywalizację na prowadzeniu, osiągając wynik 45 metrów i 58 centymetrów w pierwszej kolejce. W drugiej rundzie spadł na drugą pozycję, ale słabiej nie poszedł – w trzecim rzucie poprawił swój wynik do 46.97 metrów, co było jego największym osiągnięciem podczas tych zawodów. Pomimo dobrego startu, w czwartej i piątej kolejce został wyprzedzony przez dwóch innych zawodników. Miejsce na podium zapewnił sobie Szymon Kiciński ze Stali Mielec (48.84 m), a tuż za nim uplasował się Franciszek Flis z Wisły Puławy (47.61 m).

Tym samym, dla MKS Zduńska Wola to pierwszy medal mistrzostw Polski od 2013 roku, kiedy to Marcin Kuźniarek zdobył złoty medal w kategorii juniorów młodszych. Warto dodać, że obecnie Kuźniarek jest jednym z trenerów Mesa. Starszy brat Franciszka, Jerzy Mes, również należy do czołowych młociarzy w swoim wieku. Najbliżej zdobycia medalu był w 2020 roku, kiedy to zajął czwarte miejsce.

W zawodach w Białymstoku udział biorą również inni lekkoatleci z naszego regionu. Wśród nich warto wymienić Stanisława Głogowskiego reprezentującego PARK Zduńska Wola, który zajął 4. miejsce w konkursie wieloskoku z wynikiem 13.06 m, przegrywając o zaledwie 7 cm z Mateuszem Posmykiem (AZS-AWF Gorzów) – 13.62 m. Na podium stanęli również Filip Kuśmierczyk (Jedynka Łosice) – 13.61 m oraz Dawid Barański (Boleslavia Bolesławiec) – 13.13 m.

Amelia Cieślak z PARK-u zapisała się na piątym miejscu w konkursie rzutu młotem i ustanowiła nowy rekord życiowy – 45.14 m. Agnieszka Płaczek również z PARK-u zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 300 metrów przez płotki z czasem 46.10 sekund, co również jest jej nowym rekordem życiowym. Wystartowała również Maja Kaczmarek (LKS MOSiR Sieradz), która w biegu na 100 m zdobyła jedenaste miejsce z czasem 12.73 sekund. Po finale „B”, w którym zajęła czwartą pozycję z wynikiem 12.66 sekund, została sklasyfikowana na dwunastej pozycji.

W eliminacjach na 100 metrów, Tymon Klucha (MOSiR) uplasował się na osiemnastym miejscu z czasem 11.68 sekund. Zaraz za nim finiszował Ksawery Stępień (PARK) z czasem 11.69 sekund.