Ukraińskie małżeństwo dominuje w IX biegu po Gminie Zduńska Wola mimo kiepskiej pogody

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, IX Bieg po Gminie Zduńska Wola gromadził prawie 150 biegaczy, którym udało się z powodzeniem ukończyć wyścig. Wydarzenie to było szczególne ze względu na zwycięzcę – Bogdana Semenowicza, biegacza pochodzącego z Ukrainy, który pokonał dystans 10 kilometrów w czasie zaledwie 32 minut i 1 sekundy. Semenowicz jest znanym uczestnikiem wielu polskich biegów ulicznych, a w przeszłości nawet zdobywał laury z czasem poniżej 30 minut. Jego osobisty rekord na stadionowym dystansie 10 000 metrów to 28:29.46. Niemniej jednak, jego kariera sportowa została niesłusznie oflagowana w 2015 roku, kiedy podczas maratonu w Poznaniu został przyłapany na stosowaniu dopingu.

Zwyciężczynią w kategorii kobiet okazała się być żona Bogdana, Natalia Semenowicz. Jej osiągnięcie było tym bardziej imponujące, że tylko sześciu mężczyzn uzyskało lepszy czas od niej. Wynik Natalii to 37 minut i 16 sekund. Kolejne miejsca na podium w kategorii mężczyzn przypadły lokalnym biegaczom – zduńskowolaninowi Mateuszowi Połczyńskiemu (33:48) i Tomaszowi Chudzickiemu z Blaszek (34:04). Wśród kobiet, drugie miejsce zdobyła Marta Sołtysiak z Łodzi (44:36), a trzecie przyznano Sylwii Jędrzejewskiej z Łasku (46:40).

Warto dodać, że zawody służyły jednocześnie jako mistrzostwa województwa łódzkiego strażaków OSP. Przed głównym biegiem odbył się także bieg dla najmłodszych uczestników. Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewicach.