Zbliża się zakończenie prac remontowych na stacjach kolejowych w Łowiczu i Zduńskiej Woli, położonych w łódzkim regionie. Odrestaurowanie dziewiętnastowiecznej stacji Łowicz przeobrazi budynek, dodając do jego elewacji charakterystyczne dla tego obszaru motywy wycinanki łowickiej. Co więcej, stacja w Zduńskiej Woli odzyska swój oryginalny design, który odtworzy jej wygląd sprzed 120 lat.
Intensywne prace renowacyjne na dworcu łowickim trwają nieprzerwanie od ostatnich dwóch lat. Zgodnie z planem, wszystkie prace budowlane zostaną finalizowane jeszcze w tym roku. Po uzyskaniu wymaganego prawem pozwolenia na użytkowanie, pasażerowie będą mogli korzystać z nowych usług dworca. Przewiduje się, że uruchomienie obiektu będzie możliwe najwcześniej w pierwszym kwartale 2024 roku.
Doszło już do realizacji wielu zaplanowanych przedsięwzięć i ich efekty są już widoczne. Przeprowadzono, między innymi, gruntowną renowację części elewacji pochodzącej z XIX wieku, podczas której przywrócono oryginalne elementy architektoniczne jak boniowanie, gzymsy czy pilastry. Wkrótce zostaną także zakończone prace na fasadzie nowego budynku stacji, która ozdobiona została wzorami nawiązującymi do wycinanki łowickiej. Z tyłu budynku, od strony miasta umieszczono podświetlaną tablicę z napisem „Łowicz Główny”. Ponadto na dachu dworca zamontowano już 68 paneli fotowoltaicznych, które będą wytwarzały zieloną energię dla całego obiektu.