Uderzenie samochodu w 16-latka na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli – nieprawidłowy manewr młodzieńca

Wczesnym rankiem na Kilińskiego, jednej z ulic Zduńskiej Woli, doszło do poważnego incydentu drogowego. Chłopiec w wieku 16 lat, którym kierował hulajnogą elektryczną, spowodował kolizję z samochodem, nie zważając na pierwszeństwo przejazdu. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia młody człowiek został hospitalizowany z powodu obrażeń głowy.

Na miejscu wypadku obecni byli funkcjonariusze policji, którzy dokładnie przeanalizowali sytuację. Ustalono, że 16-letni operator hulajnogi elektrycznej nie ustąpił miejsca kierowcy fiata przyjeżdżającemu z prawej strony. Ten niefortunny manewr doprowadził do dramatycznej kolizji, w wyniku której chłopiec odniósł poważne obrażenia i natychmiast został przewieziony do szpitala – relacjonuje sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk, rzecznik prasowy policji w Zduńskiej Woli.

Dodaje ona ważne przypomnienie dla tych, którzy korzystają z jednośladów na drogach – zawsze warto założyć kask. Ten prosty element ochrony głowy może uratować życie podczas wypadku lub upadku, chroniąc przed poważnymi obrażeniami.