Prowadzony przez księży Orionistów Żłobek w Zduńskiej Woli otwiera nowy nabór

Nowy żłobek, pod egidą księży Orionistów, rozpoczyna proces rekrutacji dzieci. Niepubliczna instytucja o nazwie „Trampolina”, znajdująca się w Zduńskiej Woli, będzie mieściła się w budynku Centrum Rekolekcyjno – Konferencyjnym Świętego Alojzego Orione przy ulicy Łaskiej numer 88.

Miejsce to stanie się domem dla maluchów, którego otwarcie planowane jest na pierwszy kwiecień 2024 roku. Ta inicjatywa jest szansą dla rodziców, by wrócić do pracy, gdyż żłobek zaoferuje opiekę dla dzieci do trzech lat. Punkt ten został stworzony z myślą o mieszkańcach miasta Zduńska Wola oraz okolicznych gmin i ma za zadanie zaspokoić potrzeby aż 48 dzieci, które mają być podzielone na trzy grupy.

Wnętrze żłobka zostanie przygotowane w sposób służący prawidłowemu rozwoju dziecka. Sale zabaw będą pełniły równocześnie funkcję sal do leżakowania, gdzie leżaki będą rozwijane podczas odpoczynku najmłodszych. Sale te będą wyposażone w meble oraz zróżnicowane zestawy edukacyjnych zabawek, stworzą one warunki do prawidłowego rozwoju dzieci oraz będą wyposażone w sprzęt i narzędzia dydaktyczne umożliwiające realizację zajęć z gimnastyki korekcyjnej.

W ramach funkcjonowania żłobka, dzieci zostaną poddane diagnozie logopedycznej oraz ewentualnym działaniom naprawczym lub terapii logopedycznej w zakresie mowy. Inauguracja działalności Oriońskiego Żłobku jest zaplanowana na pierwszy kwiecień 2024 roku.